Qué estás buscant?

Organització del Centre d'Educació

Escola AREMI

Alumnat Centre Educatiu AREMI 

L'alumnat està distribuit en diferents aules, a partir de l'aplicació del criteri d'edat.

L'alumnat és atès a temps complert o en la modalitat d'escolartizació compartida.

Actualment hi ha sis grups d’alumnes distribuïts en 4 aules.

 

Professionals Centre Educatiu AREMI 

 

 

 

 

 

Escola AREMI Escola AREMI Escola AREMI Escola AREMI 

 

 

 

 

 

 

 

La intervenció educativa, basada en la diversitat, s’adequa a les necessitats educatives de cada alumne i al seu nivell de desenvolupament.

Cada alumne/a disposa d'un currículum personalitzat i té un mestre-tutor que conjuntament amb la resta de professionals que l'atenen (educador, logopeda, fisioterapeuta, infermera i treballadora social) configuren l'equip de treball de referència.

L’equip és reuneix regularment per a fer el seguiment dels aprenentatges, del desenvolupament global de l’alumne/a i la corresponent  avaluació.

El Claustre de professionals és un equip que treballa de forma intrerdisciplinar des d’una prespectiva habilitadora, proporcionant a l’alumne els recursos que precisa i habilitant-li l’entorn per dur a terme els aprenentatges. La formació continua que duen a terme afavoreix el desenvolupament dels projectes de Centre.

 

 

 

Claustre de Professionals

Mestres - Tutors Correu Electrònic
Miquel Gatell mgatell@xtec.cat
Belén Gascón agascon@xtec.cat
Rosa Graus rgraus@xtec.cat
Carme Pallisé mpallis2@xtec.cat
Sandra Pociello apociell@xtec.cat
Maribel Saez msaez48@xtec.cat
Monica Nerín mnerin2@xtec.cat
Educadors  
Maria Lax mlax2@xtec.cat
Núria Salvia nsalvia3@xtec.cat
Miquel Vigil mvigil4@xtec.cat
Judit Castro Jcastr33@xtec.cat
Fisioterapeutes  
Noemí Abadias nabadias@xtec.cat
Teresa Raluy traluy@xtec.cat
Logopeda  
Lola Maté mmate@xtec.cat
Infermera  
Esther Arqués earques4@xtec.cat
Treballadora Social  
Anna Rosell annarosell@associacioaremi.org

 

comparteix...
Últimes notícies
Els nens i nenes de l'escola i els nois i noies del Centre Ocupacional ja poden sentir infinites noves sensacions, gràcies a l'equipació recentment adquirida: la Sala Snoezelen. Llegir més
Lleida celebró la 36 edición de la carrera mas inclusiva de todas. La Cursa Balàfia - AREMI Llegir més
El Col·legi d'Infermers i Infermeres de Lleida ha realitzat, en la seva revista, una entrevista a la infermera escolar que disposa el Centre Educatiu de l'AssociacióLlegir més
El proper 22 d'abril tonar la Cursa més inclusiva de la ciutat de Lleida. La 36 Cursa Balàfia - AREMI. Tu tries... 10km - 5 km o 1km - cursa inclusivaLlegir més

El nostre Facebook

Visita el nostre Youtube