Qué estás buscant?

Organització del Centre d'Educació

Escola AREMI

Alumnat Centre Educatiu AREMI 

L'alumnat està distribuit en diferents aules, a partir de l'aplicació del criteri d'edat.

L'alumnat és atès a temps complert o en la modalitat d'escolartizació compartida.

Actualment hi ha sis grups d’alumnes distribuïts en 4 aules.

 

Professionals Centre Educatiu AREMI 

 

 

 

 

 

Escola AREMI Escola AREMI Escola AREMI Escola AREMI 

 

 

 

 

 

 

 

La intervenció educativa, basada en la diversitat, s’adequa a les necessitats educatives de cada alumne i al seu nivell de desenvolupament.

Cada alumne/a disposa d'un currículum personalitzat i té un mestre-tutor que conjuntament amb la resta de professionals que l'atenen (educador, logopeda, fisioterapeuta, infermera i treballadora social) configuren l'equip de treball de referència.

L’equip és reuneix regularment per a fer el seguiment dels aprenentatges, del desenvolupament global de l’alumne/a i la corresponent  avaluació.

El Claustre de professionals és un equip que treballa de forma intrerdisciplinar des d’una prespectiva habilitadora, proporcionant a l’alumne els recursos que precisa i habilitant-li l’entorn per dur a terme els aprenentatges. La formació continua que duen a terme afavoreix el desenvolupament dels projectes de Centre.

Les Normes d'Organització i Funcionament del Centre d'Educació van ser aprovades pel Consell Escolar el 19 de novembre del 2014 i revisades en Claustre Extraordinari el 27 de juny de 2018 (pdf)

 

 

 

Claustre de Professionals

Mestres - Tutors Correu Electrònic
Miquel Gatell mgatell@xtec.cat
Belén Gascón agascon@xtec.cat
Rosa Graus rgraus@xtec.cat
Carme Pallisé mpallis2@xtec.cat
Sandra Pociello apociell@xtec.cat
Maribel Saez msaez48@xtec.cat
Monica Nerín mnerin2@xtec.cat
Educadors  
Maria Lax mlax2@xtec.cat
Núria Salvia nsalvia3@xtec.cat
Miquel Vigil mvigil4@xtec.cat
Judit Castro Jcastr33@xtec.cat
Fisioterapeutes  
Noemí Abadias nabadias@xtec.cat
Teresa Raluy traluy@xtec.cat
Logopeda  
Lola Maté mmate@xtec.cat
Infermera  
Esther Arqués earques4@xtec.cat
Treballadora Social  
Anna Rosell annarosell@associacioaremi.org

 

comparteix...
Últimes notícies
El 06 d'octubre és el #DMPC (Dia Mundial de la Paràlisi Cerebral)Llegir més
El Grup Red Activa d'AREMI Lleida reprèn les sessions després del descans estival.Llegir més
La FEPCCAT organitza la cursa solidària "En marxa per la paràlisi cerebral"Llegir més
Lions Club Lleida fa entrega del Xec recaptat a la Gala Benèfica del passat 08 de junyLlegir més

El nostre Facebook

Visita el nostre Youtube