Qué estás buscant?

Organització del Centre d'Educació

Escola AREMI

Alumnat Centre Educatiu AREMI 

L’alumnat està agrupat en diferents aules, a partir de l’aplicació del criteri d’edat cronològica, que compren dels tres fins al vint-i-un anys.

L'alumnat és atès a temps complert o en la modalitat d'escolartizació compartida.

Actualment hi ha sis grups d’alumnes distribuïts en 3 aules.

 

Professionals Centre Educatiu AREMI 

 

 

 

 

 

Escola AREMI Escola AREMI Escola AREMI Escola AREMI 

 

 

 

 

 

 

 

La intervenció educativa, basada en la diversitat, s’adequa a les necessitats educatives de cada alumne i al seu nivell de desenvolupament.

Cada alumne/a disposa d'un currículum personalitzat i té un mestre-tutor que conjuntament amb la resta de professionals que l'atenen (educador, logopeda, fisioterapeuta, infermera i treballadora social) configuren l'equip de treball de referència.

L’equip és reuneix regularment per a fer el seguiment dels aprenentatges, del desenvolupament global de l’alumne/a i la corresponent  avaluació.

El Claustre de professionals és un equip que treballa de forma intrerdisciplinar des d’una prespectiva habilitadora, proporcionant a l’alumne els recursos que precisa i habilitant-li l’entorn per dur a terme els aprenentatges. La formació continua que duen a terme afavoreix el desenvolupament dels projectes de Centre.

 

 

 

 

Claustre de Professionals

Mestres - Tutors Correu Electrònic
Miquel Gatell mgatell@xtec.cat
Belén Gascón agascon@xtec.cat
Rosa Graus rgraus@xtec.cat
Carme Pallisé mpallis2@xtec.cat
Sandra Pociello apociell@xtec.cat
Maria Lax mlax2@xtec.cat
   
Educadors  
Maribel Saez  msaez48@xtec.cat
Núria Salvia nsalvia3@xtec.cat
Miquel Vigil mvigil4@xtec.cat
   
Fisioterapeutes  
Noemí Abadias nabadias@xtec.cat
Teresa Raluy traluy@xtec.cat
Logopeda  
Lola Maté mmate@xtec.cat
Infermera  
Esther Arqués earques4@xtec.cat
Treballadora Social  
Anna Rosell annarosell@associacioaremi.org

 

comparteix...
Últimes notícies
AREMI agraeix al Departament de Treball, Afers Socials i Famílies el compromís a garantir el pagament del 100% dels serveis que proporcionem les Entitats del Tercer SectorLlegir més
En aquesta situació de confinament i d'Estat d'Alerta l'Associació AREMI no deixa de ser un referent per a les persones amb Paràlisi Cerebral i les seves famílies.Llegir més
La Panera impulsa la construcció d’un carrussel adaptat per AREMI sota la direcció artística de l’arquitecta Izaskun Chinchilla, en el marc de la convocatòria Art for Change 2017 de l’Obra Social «la caixa»Llegir més
Les persones usuàries dels diferents serveis de l'Associació AREMI, continuen gaudint de les sessions de Fisioteràpia, gràcies a la Diputació de LleidaLlegir més

El nostre Facebook

Visita el nostre Youtube